Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkříšení 2010

 

To byste nevěřili, jak ten čas letí. Už po čtvrté jsme se sešli na Novocerekvické faře, abychom společně oslavili Velikonoční svátky. Letos to bylo zase o trochu jiné a o trochu zajímavější i zábavnější. Jako obvykle začalo vše už v 19:00, kdy jsme se sešli v kostele sv. Tomáše Becketa, kde jsme se začali připravovat na mši svatou a Ondra nám po částech říkal, kdy se co bude dít. To proto, aby každý věděl, kdy přijde na řadu jeho funkce. Když už se blížila osmá hodina, připravili jsme se na cestu ven před kostel. To ne, že bychom to měli tak rychle za sebou, ale proto, že před kostelem nás čekal první obřad. Od ohně jsme zapálili paškál – Světlo Kristovo, my ostatní si napálili od paškálu a Světlo rozdali i ostatním lidem. Pak už jsme se průvodem vrátili do kostela a společně slavili slavnostní mši svatou.

            Po mši svaté jsme se přesunuli na faru, kde jsme začali vše připravovat na večeři, na kterou se všichni určitě těšili, protože pečené maso na kameni, je opravdu výborné. Hlavním kuchařem byl Ondra s Áňou, ty pekli maso, zatímco Vašek s Bóďou jim ho naklepávali (šlo jim, to, to se musí nechat :-D) Terez s Marťou krájeli chleba a ostatní čekali na maso a povídali. Aby nám při jídle nevyschlo v krku, udělala Peťa šťávu a s Káti, Dáši a Aničky pomocí nanosila hrnečky i s talíři s chlebem a hořčicí i kečupem ven na připravený stůl. Vrchním kotelníkem byl Matěj s Vojtou. A šlo jim to, protože maso bylo krásně propečené. Dalšími pomocníky byli Lukáš, Vojta a Láďa. Samozřejmě mezi námi nechyběl ani o. Honza a na návštěvu za námi přišla i Tereza Urbánková. Když bylo vše připraveno, pustili jsme se do jídla a všem nám moc chutnalo. Pak následoval večerní program – hraní BANGu a povídání při ohýnku. BANG byl pro některé novou hrou, ale s radostí se učili, kdy má „pomocník“ hrát s „bandity“ a kdy chránit „Sheriffa“. Ostatní se smáli při vtipných povídkách, které měl nahrané Bóďa a hřáli se u ohýnku. Pak následovala další várka masa. A protože už bylo docela pozdě, umyli jsme po sobě nádobí, aby toho ráno nebylo tolik a začali se chystat ke spánku. Někteří ještě chvíli hráli karty a potom už taky dali „esům“ dobrou noc a zabalili se do spacáků.

            Ráno jsme měli od Áni připravený čaj nebo kafe. Jídlo jsme si přivezli z vlastních zásob. Po snídani Káťa s Dášou, Aničkou, Vojtou a Lukášem umyli, utřeli a uklidili nádobí. Pak nás čekalo sbalit si svých „pár švestek“, nanosit si je ke dveřím, abychom po sobě ještě uklidili, a pak už jsme se všichni přesunuli do kostela. Po mši svaté jsme se rozloučili, vzali se své tašky z fary, nanosili si je k rodičům do aut a rozjeli se do svých domovů.

 

Fotky: http://farnost-n-cerekev.rajce.idnes.cz/Vzkriseni_2010/

 

Teri Přibylová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář