Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Víkend pro dívky v Nové Cerekvi


Víkend pro dívky v Nové Cerekvi jsme začaly 26. 2. 2010 společnou večeří. Poté jsme se přesunuly do podkroví, kde nám paní Hunalová vyprávěla příběh “O smutné princezně“. Tato pohádka nás nabádala, abychom si víc všímaly věcí, které nám dává Bůh (ptačí zpěv, tekoucí voda, vítr…) a radovaly se z nich. Příběh byl velice zajímavý a poučný. Mohly jsme používat kamínky, korálky, kuličky a všechny nás to moc bavilo.

  S Janou Šaškovou jsme dělaly imaginaci. Imaginace byla zaměřena na poznávání našeho ženského nitra. Hodně se nám to líbilo.

  Tento večer jsme ukončily společnou modlitbou na téma „Podobenství o perle.“ Z každého obyčejného dne se může stát den neobyčejný, jako se z drobného až nepodstatného zrna písku může stát překrásná perla.

   Sobotu 27. 2. 2010 jsme začaly v 7.30 snídaní. Dopoledne byla pro nás mše svatá s panem kaplanem J. Hambergerem v místním kostele. Při ní jsme zpívaly písničky, které jsme si to ráno již nacvičily. Po mši svaté následovala beseda s paní Marikou Kašparů. S ní jsme si zajímavě povídaly o ženském a mužském srdci a o chození s chlapci.

  Následoval oběd a po něm jsme se rozdělily do dvou skupin. První hrála hry s Janou Šaškovou a druhá vytvářela krásné velikonoční pohlednice s Hankou Pechovou. Během víkendu jsme se naučily spoustu nových tanců. Navečer přijela animátorka Katka Hejdová. S ní jsme hrály legrační hry, při kterých jsme se velmi nasmály.

        Další na programu byla reflexní masáž s Janou Šaškovou. Byla hodně příjemná a mohly jsme si zkusit masírovat se i vzájemně. Krásně jsme si při ní odpočinuly.

         Sobotní modlitba byla o chvále Božího stvoření. Každý na světě je jedinečný a nezastupitelný, každý má na zemi své místo.

     V neděli ráno jsme se o společné snídani sešly a zhodnotily jsme uplynulý víkend. Všechny jsme se shodly, že se nám moc líbil. Požehnaly jsme si společným tancem a odebraly jsme se do kostela slavit nedělní mši svatou. Po ní jsme se rozjely domů.

Děkujeme všem za přípravu celé akce!

 

Vytvořila: Kateřina Rajdlíková - účastnice setkání

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky..:)

(terez, 11. 3. 2010 20:58)

Mooc děkujeme za článek, moc se ti povedl, koukám, že se víkendovka vydařila:);-)
Dííík:)