Otevřené setkání mládeže

V sobotu 14.11. 2009 jsme se sešli v kostele Tomáše Becketa  v Nové Cerekvi, kde měl mši svatou otec biskup Pavel Posád. Po mši svaté pro nás měli animátoři připravenou scénku o tom, jak dnes každý chvátá a na důležité věci často nemá čas.

Pak jsme se přesunuli do místní tělocvičny, bylo nás asi 30, ale dobře jsme to zvládli. Tam nás čekala velmi zajímavá katecheze otce biskupa Pavla Posáda. Po katechezi jsme se naobědvali a zapsali do určitých skupinek, například: zdravotní, dramatickou, psychologickou, sportovní, teologickou nebo výtvarnou. My tři jsme se rozhodli pro sportovní. Zahráli jsme si volejbal a pak fotbal. Ostatní skupinky byly také zajímavé. Výtvarná skupinka si vyrobila ozdoby na tužky, dramatická sehrála krásnou scénku o hlavní myšlence vánoc, která by měla být – narození Ježíška. Psychologická skupinka byla o kořenech života. Každý ze zúčastněných této skupinky si nakreslil vlastní strom s kořeny a přemýšlel o tom, co ho v životě potkává. Teologická skupinka měla téma – Proč čekat na Pána Ježíše a zdravotní skupinka se poučila, jak bychom měli dávat první pomoc při infarktu. Na konci setkání byla adorace opět v kostele. Vedl jí otec Roman Dvořák.

Vojta Kölbl: Myslím, že se nám všem setkání líbilo. Určitě si ze setkání každý něco odnesl.

Matěj Kölbl: Setkání se mi moc líbilo a animátorům se povedlo.

Filip Nápravník: Setkání bylo moc pěkné a teplý čaj byl moc dobrý.

Článek společně napsali: Vojta a Matěj Kölblovi a Filip Nápravník