Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětská křížová cesta 2010

 

Stejně, jako minulé dva roky, jsme se i letos sešli, abychom nazkoušeli písničky na křížovou cestu a rozdělili si zastavení, aby měl každý jedno. Dělilo se to tak, aby nikdo neměl stejné zastavení, jako měl loni nebo předloni a ty první si mohli vybrat. Každý měl 40 dní na přípravu a vymýšlení svého zastavení. Konečně přišla poslední postní středa a naše asi 15 členná  skupinka se sešla v Novo Cerekvickém kostele sv. Tomáše Becketa, abychom se společně naposledy pomodlili křížovou cestu.

Křížovou cestu jsme začali písničkou, pak každý přečetl název svého zastavení, společně s lidem jsme zazpívali: „Klaníme se Ti Pane Ježíši, neboť Svým křížem jsi vykoupil svět.“ přečetli jsme zastavení a opět společně s lidem zazpívali písničku: „Pod Tvým křížem“. Takhle se to opakovalo čtrnáctkrát. Na konec jsme zazpívali další písničku a šli se připravit na mši svatou, kterou vedl a při celé křížové cestě nás doprovázel – O. Jan Hamberger.

 Chci vám všem moc poděkovat, že jste se s ochotou podíleli na přípravě a každý jste si připravil zastavení. Velký dík patří holkám, které nás hudebně doprovázeli a Áně, která připravila písničky. Všem - DÍK! ! ! :-)

 

P.S. Jednotlivá zastavení, budou v odkazu : KŘÍŽOVÉ CESTY ;-)

Fotky: http://farnost-n-cerekev.rajce.idnes.cz/Krizova_cesta_2010/

 

 

Terez Přibylová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář